Историјат и услови рада

Основна школа у Орловату носи име познатог сликара Уроша Предића. Осим основношколског образовања и васпитања, омогућује и припремно предшколско.

Према подацима који су пронађени у документима Матице српске, школа је постојала још од 1772. године. Рад школе се у континуитету може пратити током двадесетог века, кад школа није више само четворогодишња, него осмогодишња. Данашње име добија 1961. године.

Временом адаптирана, коначни изглед добија 2001. године дограђивањем простора за школску бибилиотеку. Простор наше школе је комбинација старог и новог начина градње. Одликује се функционалношћу и одговара потребама школе.

Окружење школе је веома пријатно, са пуно зелених површина. Имамо и летњу учионицу.

Располажемо са адекватним простором за припремно предшколско одељење, четири учионице за извођење разредне наставе, пет кабинета (за географију и историју, математику и физику, биологију и хемију, технику и технологију и информатику и рачунарство), библиотеком, салом за физичко васпитање, кухињом и трпезаријом и канцеларијама за стручног сарадника, секретара и директора.